Home
lt
en

Beveik 186 tūkstančiams nepasiturinčių – parama maisto produktais ir higienos prekėmis

Beveik 186 tūkstančiams nepasiturinčių – parama maisto produktais ir higienos prekėmis

Birželio mėnesį beveik 186 tūkstančiai nepasiturinčių Lietuvos gyventojų sulauks paramos ne tik maisto produktais, bet ir visai šeimai tinkamomis higienos prekėmis. Šiais metais tai jau trečioji parama sunkiau besiverčiantiems, kurią tiekėjai į savivaldybes pradės vežti birželio 7 d.

„Karantino laikotarpis ypatingai sunkus mažas pajamas gaunantiems gyventojams, todėl viliamės, kad gausus 10 maisto produktų ir 4 higienos prekių krepšelis palengvins šių žmonių gyvenimo sąlygas ir buitį“, – sako Europos socialinio fondo agentūros direktoriaus pavaduotojas Aurimas Morkūnas.

Birželio mėnesio maisto krepšelyje bus greito paruošimo avižų košė su džiovintais vaisiais, makaronai, miltai, kiaulienos konservai, vištienos konservai, aukštoje temperatūroje sterilizuotas pienas, cukrus, konservuota šiupininė sriuba, konservuoti žalieji žirneliai ir avižiniai sausainiai su šokolado gabalėliais.

Nepasiturintieji kartu su maisto produktais atsiims ir higienos prekes: skystą skalbiklį, muilą, dantų pastą ir šampūną.

Tęsiantis karantinui, dedamos visos pastangos apsaugoti paramą atsiimančius gyventojus ir paramą dalijančių nevyriausybinių organizacijų bei savivaldybių darbuotojus nuo Covid-19. Maisto produktai ir higienos prekės iš anksto bus supakuoti ir paruošti paramos gavėjams išsinešti, todėl asmeninių krepšelių atsinešti nereikės. Gyventojams atsiėmus paramą, už juos gavėjų sąraše pasirašys paramą dalijantys darbuotojai.

Į visas 60 savivaldybių maisto produktus ir higienos prekes tiekėjai pristatys iki birželio 17 dienos. Savivaldybės paramos pristatymą į daugiau nei 600 dalijimo punktų organizuos pagal savo nustatytą grafiką. Konkrečius dalijimo punktus maisto produktai ir higienos prekės pasieks skirtingu laiku, todėl dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją ar ieškoti informacijos savo savivaldybės administracijos ir „Maisto banko“ interneto puslapiuose.

Maisto produktus ir higienos prekes gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio per mėnesį (192 Eur). Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 192 Eur per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nusistato kiekviena savivaldybė individualiai.

Maisto produktų dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.

Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2021–2023 m. yra skirta 38 mln. Eur Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšų.