Home
lt
en

Daugiau nei 172 tūkstančiams nepasiturinčių gyventojų - parama maisto produktais

Daugiau nei 172 tūkstančiams nepasiturinčių gyventojų - parama maisto produktais

 Šiandien į savivaldybes pradedama vežti ketvirtoji šiais metais parama maisto produktais. Rugpjūčio mėnesį paramą maisto produktais gaus daugiau nei 172 tūkstančiai nepasiturinčių gyventojų. Palyginti su pernai metų tuo pačiu mėnesiu, paramos gavėjų skaičius sumažėjo beveik 5 tūkstančiais.

„Šio dalijimo metu sunkiau besiverčiančius gyventojus pasieks 8 maisto produktai: grikių kruopos, rapsų aliejus, vištienos konservai, konservuota burokėlių sriuba, keptos konservuotos pupelės pomidorų padaže, avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais, greito paruošimo avižų košė su džiovintomis uogomis ir saldintas sutirštintas pienas. Atkreipiame dėmesį, kad gyventojai turėtų ateiti atsiimti paramos su savo krepšiais, nes pasibaigus karantinui maisto produktai nebebus iš anksto supakuoti“, – sako Europos socialinio fondo agentūros direktoriaus pavaduotojas Aurimas Morkūnas.

Maisto produktus tiekėjai į visas 60 savivaldybių pristatys iki rugpjūčio 13 dienos. Produktų kiekis labai didelis, reikia užtikrinti tinkamas sandėliavimo sąlygas, todėl savivaldybės maisto produktų pristatymą į daugiau nei 600 dalijimo punktų organizuos pagal savo nustatytą grafiką. Konkrečius dalijimo punktus produktai pasieks skirtingu laiku. Dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją.

Maisto produktus ir higienos prekes gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio per mėnesį (187,50 Eur). Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 187,50 Eur per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nusistato kiekviena savivaldybė individualiai.

Maisto produktų dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija. Informaciją apie tikslią maisto produktų dalijimo vietą ir datą konkrečioje savivaldybėje gyventojai gali rasti savivaldybių administracijų ir „Maisto banko“ interneto puslapiuose.

Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2019-2020 m. yra skirta 24 mln. Eur Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšų.