Home
lt
en

Daugiau nei 182 tūkstančiams nepasiturinčių – parama maisto produktais ir higienos prekėmis

Daugiau nei 182 tūkstančiams nepasiturinčių – parama maisto produktais ir higienos prekėmis

Šiandien į savivaldybes pradedama vežti penktoji šiais metais parama nepasiturintiems Lietuvos gyventojams.

Gyventojus pasieks 10 maisto produktų, tarp kurių konservuoti žalieji žirneliai, konservuota raugintų agurkų sriuba, kiaulienos konservai, konservuota burokėlių sriuba, makaronai, miltai, cukrus, ir saldūs sausieji pusryčiai. Ryžių ir greito paruošimo avižinės košės su džiovintomis uogomis šį mėnesį paramos gavėjai gaus po 2 vienetus. Šio dalijimo metu nepasiturintieji sulauks ir dantų šepetėlio.

Spalio mėnesį paramą maisto produktais ir higienos prekėmis gaus daugiau nei 182 tūkstančiai sunkiau besiverčiančių gyventojų.

Maisto produktus ir higienos prekes tiekėjai į visas 60 savivaldybių pristatys iki spalio 17 dienos. Savivaldybės paramos pristatymą į daugiau nei 600 dalijimo punktų organizuos pagal savo nustatytą grafiką. Konkrečius dalijimo punktus maisto produktai ir higienos prekės pasieks skirtingu laiku, todėl dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją.

Penktojo etapo maisto produktų ir higienos prekių pristatymo grafiką rasite čia.

Paramą gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio per mėnesį (183 Eur). Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 183 eurus per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nustato kiekviena savivaldybė individualiai.

Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir trys nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija ir Marijampolės krašto samariečių bendrija. Informaciją apie tikslią maisto produktų dalijimo vietą ir datą konkrečioje savivaldybėje  gyventojai gali rasti savivaldybių administracijų ir „Maisto banko“  interneto puslapiuose bei Marijampolės krašto samariečių bendrijos  „Facebook“ paskyroje.

Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2019–2020 m. yra skirta 24 mln. eurų Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšų.

Daugiau informacijos:
Viešųjų ryšių specialistė Aida Janionytė, tel. 8 686 11 459
Projekto vadovė Gintarė Zizienė, tel. 8 659 68 347
El. p. parama@esf.lt