Home
lt
en

Daugiau nei 192 tūkstančius nepasiturinčių Lietuvos gyventojų iki švenčių pasieks šeštoji šiais metais parama maisto produktais ir higienos priemonėmis

Daugiau nei 192 tūkstančius nepasiturinčių Lietuvos gyventojų iki švenčių pasieks šeštoji šiais...

Daugiau nei 192 tūkstančius nepasiturinčių Lietuvos gyventojų lapkričio ir gruodžio mėnesiais gaus jau šeštąją, paskutiniąją šiais metais paramą maisto produktais ir higienos prekėmis, kuri, tikimasi, palengvins šių žmonių gyvenimo sąlygas ir praturtins jų šventinį stalą.

Šio dalinimo metu gyventojus pasieks 8 rūšių maisto produktai, tarp kurių plikyti ryžiai, trijų grūdų kruopos, konservuota daržovių sriuba, sausi pusryčiai, konservuoti žirneliai, miltai. Aliejaus ir saldinto sutirštinto šio dalinimo metu paramos gavėjai gaus po du vienetus.

Dalinimo metu paramos gavėjai kartu su maisto produktais atsiims ir šias higienos prekes:  šampūną, skalbimo skystį, muilą, dantų pastą ir dantų šepetėlį. Higienos prekės, kurios pasieks paramos gavėjus, yra tinkamos visai šeimai, t. y., tiek suaugusiems, tiek vaikams.  Įsigyjant šias prekes didelis dėmesys buvo skirtas tam, kad visos jos būtų saugios vartoti, nesukeltų alerginių reakcijų, tausotų odą ir aplinką.

Produktus ir higienos prekes 2018 m.  gali gauti  tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio per mėnesį (183 Eur). Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka parama gali būti skiriama ir kitais atvejais (tačiau asmens pajamos negali viršyti 268,40 Eur per mėnesį).


Maisto produktų dalinimus organizuoja savivaldybių administracijos ir trys nevyriausybinės organizacijos – labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija ir Marijampolės krašto samariečių bendrija. Informaciją apie tikslią maisto produktų dalijimo vietą ir datą konkrečioje savivaldybėje  gyventojai gali rasti savivaldybių administracijų ir „Maisto banko“  interneto puslapiuose bei Marijampolės krašto samariečių bendrijos  „Facebook“ paskyroje.


Projektas finansuojamas Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšomis