Home
lt
en

Gyventojus pasieks ne tik parama maisto produktais, bet ir visai šeimai tinkamomis higienos prekėmis

Gyventojus pasieks ne tik parama maisto produktais, bet ir visai šeimai tinkamomis higienos prekėmis

Birželio mėnesį daugiau nei 181  tūkstančių nepasiturinčių Lietuvos gyventojų pirmą kartą pasieks ne tik parama maisto produktais, bet ir higienos prekėmis, kurios tikimasi, palengvins šių žmonių gyvenimo sąlygas ir buitį.

Maisto produktų ir higienos prekių dalinimo metu gyventojus pasieks 9 rūšių maisto produktai, tarp kurių aukščiausios rūšies kvietiniai miltai, makaronai, greitai paruošiama avižų košė, žuvies konservai, avižiniai sausainiai, konservuota daržovių sriuba, konservuotos pupelės, cukrus, grikiai. Žuvies konservų šį mėnesį paramos gavėjai gaus net  po 3 vienetus.

Birželio mėnesį paramos gavėjai kartu su maisto produktais kartu atsiims ir šias higienos prekes:  šampūną, skalbimo skystį, muilą, dantų pastą ir dantų šepetėlį. Higienos prekės, kurios pasieks paramos gavėjus, yra tinkamos visai šeimai, t. y., tiek suaugusiems, tiek vaikams.  Įsigyjant šias prekes didelis dėmesys buvo skirtas tam, kad visos jos būtų saugios vartoti, nesukeltų alerginių reakcijų, tausotų odą ir aplinką.

Maisto produktus ir higienos prekes 2018 m.  gali gauti  tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio per mėnesį (183 Eur). Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama ir kitais atvejais (tačiau asmens pajamos negali viršyti 268,40 Eur per mėnesį).

Maisto produktų ir higienos prekių dalinimus organizuoja savivaldybių administracijos ir trys nevyriausybinės organizacijos – labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija ir Marijampolės krašto samariečių bendrija. Informaciją apie tikslią maisto produktų dalijimo vietą ir datą konkrečioje savivaldybėje  gyventojai gali rasti savivaldybių administracijų ir „Maisto banko“  interneto puslapiuose bei Marijampolės krašto samariečių bendrijos  „Facebook“ paskyroje.

Projektas finansuojamas Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšomis