Nepasiturinčiuosius vasarį pasieks pirmoji šiais metais parama maisto produktais

Vasarį daugiau nei 156 tūkstančius nepasiturinčiųjų Lietuvos gyventojų pasieks pirmoji šiais metais parama maisto produktais. Maisto produktus tiekėjai į savivaldybes pradės vežti vasario 14 d. Pirmojo dalijimo metu sunkiau besiverčiančius pasieks 9 maisto produktų krepšelis.
„Siekiame, kad sunkiau besiverčiantys gautų kuo natūralesnius ir sveikesnius produktus, tad džiaugiamės, kad jau pirmojo šių metų dalijimo metu paramos gavėjus pasieks net 3 ekologiški produktai – ryžiai, cukrus ir makaronai. Maisto krepšelyje taip pat bus kiaulienos konservų, vištienos konservų, konservuotų žaliųjų žirnelių, pirmos rūšies kvietinių miltų, greito paruošimo avižų košės su džiovintais vaisiais ir konservuotos šiupininės sriubos“, – sako Europos socialinio fondo agentūros direktoriaus pavaduotojas Aurimas Morkūnas.
Vasario mėnesio dalijimo metu kiekvienas paramos gavėjas gaus ir po vieną medicininių kaukių dėžutę.
Tiekėjai paramą į visas savivaldybes pristatys iki vasario 28 dienos. Savivaldybės paramos pristatymą į daugiau nei 600 dalijimo punktų organizuos pagal savo nustatytą grafiką. Konkrečius dalijimo punktus maisto produktai ir medicininės kaukės pasieks skirtingu laiku, todėl dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją ar ieškoti informacijos savo savivaldybės administracijos ir „Maisto banko“ interneto puslapiuose.
Siekiant apsaugoti nuo COVID-19 tiek paramos gavėjus, tiek paramą dalijančių nevyriausybinių organizacijų ir savivaldybių darbuotojus maisto produktai bus iš anksto supakuoti ir paruošti išsinešti, todėl asmeninių krepšelių žmonėms atsinešti nereikės. Gyventojams atsiėmus paramą, už juos gavėjų sąraše pasirašys paramą dalijantys darbuotojai.
Parama per metus bus dalijama 6 kartus: vasario, balandžio, birželio, rugpjūčio, spalio ir gruodžio mėnesiais. Kaip ir pernai, mažas pajamas gaunančius gyventojus iš viso pasieks 17 skirtingų rūšių maisto produktai: kvietiniai miltai, miltų mišinys keksui, avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais, saldintas sutirštintas pienas, greitai paruošiama avižų košė su džiovintais vaisiais, makaronai, grikiai, ryžiai, mėsos konservai, vištienos konservai, cukrus, rapsų aliejus, keptos pupelės pomidorų padaže, konservuoti žalieji žirneliai, konservuotos daržovių sriubos, aukštoje temperatūroje apdorotas pienas razinų ir riešutų mišinys. Rotuojant maisto produktus vieno dalijimo metu asmuo gaus po 8–9 produktus.
Birželio ir gruodžio mėnesiais gyventojus pasieks ir higienos prekės: šampūnas, muilas, dantų pasta, dantų šepetėlis ir skalbimo priemonės.
Maisto produktus ir higienos prekes gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio per mėnesį (193,50 Eur). Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 193,50 Eur per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nusistato kiekviena savivaldybė individualiai.
Maisto produktų dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija. Informaciją apie tikslią maisto produktų dalijimo vietą ir datą konkrečioje savivaldybėje gyventojai gali rasti savivaldybių administracijų ir „Maisto banko“ interneto puslapiuose.
Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2021–2023 m. yra skirta 38 mln. Eur Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšų.