Home
lt
en

Nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks parama ne tik maisto produktais, bet ir higienos prekėmis

Nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks parama ne tik maisto produktais, bet ir higienos...

Birželio mėnesį daugiau kaip 175 tūkstančiai nepasiturinčių Lietuvos gyventojų sulauks paramos ne tik maisto produktais, bet ir visai šeimai tinkamomis higienos prekėmis, kurios tikimasi, palengvins šių žmonių gyvenimo sąlygas ir buitį.

Šiais metais tai jau trečiasis dalijimas, kurio metu sunkiau besiverčiančius pasieks 5 maisto produktai: 2 kg miltų, 0,42 kg konservuotų žirnelių, 0,4 kg kiaulienos konservų, 0,5 kg sausų pusryčių, 0,48 kg konservuotos burokėlių sriubos.

 Birželio mėnesį paramos gavėjai kartu su maisto produktais atsiims ir visai šeimai tinkančias 4 higienos prekes: muilą, šampūną, dantų pastą ir skalbimo skystį. Įsigyjant šias prekes didelis dėmesys buvo skirtas tam, kad visos jos būtų saugios vartoti, nesukeltų alerginių reakcijų, tausotų odą ir aplinką.

Maisto produktų ir higienos prekių tiekėjai į savivaldybes produktus pradės vežti birželio 3 dieną. Parama į visas 60 savivaldybių bus pristatyta iki birželio 13 dienos. Savivaldybės maisto produktų ir higienos prekių pristatymą į daugiau nei 600 dalijimo punktų organizuos pagal savo nustatytą grafiką. Konkrečius dalijimo punktus parama pasieks skirtingu laiku, todėl dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją.

Maisto produktus ir higienos prekes gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio per mėnesį (183 Eur). Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 183 eurus per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nustato kiekviena savivaldybė individualiai.

Maisto produktų dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir trys nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija ir Marijampolės krašto samariečių bendrija. Informaciją apie tikslią maisto produktų dalijimo vietą ir datą konkrečioje savivaldybėje  gyventojai gali rasti savivaldybių administracijų ir „Maisto banko“  interneto puslapiuose bei Marijampolės krašto samariečių bendrijos  „Facebook“ paskyroje.

Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2019–2020 m. yra skirta 24 mln. eurų Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšų.

 

Daugiau informacijos:

 Viešųjų ryšių specialistė Aida Janionytė, tel. 8 686 11 459

Projekto vadovė Gintarė Zizienė, tel. 8 659 68 347

El. p. parama@esf.lt