Home
lt
en

Nepasiturintiems Lietuvos gyventojams – daugiau nei 961 tona maisto produktų

Nepasiturintiems Lietuvos gyventojams – daugiau nei 961 tona maisto produktų

Kaip ir kiekvienais metais, balandžio mėnesį labiausiai skurstančius Lietuvos gyventojus pasieks antroji parama maisto produktais. Nepasiturintiems šio dalijimo metu bus išdalinta daugiau nei 961 tona maisto produktų. Maisto produktus tiekėjai į savivaldybes pradės vežti balandžio 6 d.

„Mažas pajamas gaunančius gyventojus antrojo dalijimo metu pasieks gausus maisto produktų krepšelis. Jame bus net 10 skirtingų maisto produktų: saldintas sutirštintas pienas, grikių kruopos, greito paruošimo avižų košė su džiovintomis uogomis, rapsų aliejus, kiaulienos konservai, vištienos konservai, keptos pupelės pomidorų padaže, konservuota raugintų agurkų sriuba, pirmos rūšies kvietiniai, konservuoti žalieji žirneliai“, – sako Europos socialinio fondo agentūros direktoriaus pavaduotojas Aurimas Morkūnas.

Antrąją paramą maisto produktais gaus daugiau nei 183 tūkstančiai sunkiau besiverčiančių gyventojų.

Šalyje besitęsiant karantinui paramą atsiimančius gyventojus raginame būti socialiai atsakingais ir laikytis saugaus atstumo, dėvėti apsaugines kaukes arba kitaip dengti savo veidą, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos. Maisto produktai bus iš anksto supakuoti ir paruošti paramos gavėjams išsinešti, todėl asmeninių krepšelių atsinešti nereikės. Gyventojams atsiėmus paramą, už juos gavėjų sąraše pasirašys paramą dalijantys darbuotojai.

Į visas savivaldybes maisto produktus tiekėjai pristatys iki balandžio 19 dienos. Produktų kiekis labai didelis, reikia užtikrinti tinkamas sandėliavimo sąlygas, taip pat maksimaliai apsaugoti savivaldybių ir seniūnijų darbuotojus, savanorius bei pačius paramos gavėjus nuo viruso, todėl savivaldybės paramos pristatymą į daugiau nei 600 dalijimo punktų organizuos pagal savo nustatytą grafiką. Dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją.

Maisto produktus ir higienos prekes gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio per mėnesį (192 Eur). Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 192 Eur per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nusistato kiekviena savivaldybė individualiai.

Maisto produktų dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija. Informaciją apie tikslią maisto produktų dalijimo vietą ir datą konkrečioje savivaldybėje gyventojai gali rasti savivaldybių administracijų ir „Maisto banko“ interneto puslapiuose.

Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2021–2023 m. yra skirta 38 mln. Eur Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšų.