Home
lt
en

Spalį daugiau nei 186 tūkstančiai nepasiturinčiųjų sulauks paramos maisto produktais

Spalį daugiau nei 186 tūkstančiai nepasiturinčiųjų sulauks paramos maisto produktais

Spalio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau penktoji parama maisto produktais. Paramos sulauks daugiau nei 186 tūkstančiai sunkiau besiverčiančių gyventojų. Maisto produktus tiekėjai į savivaldybes pradės vežti spalio 11 d.

„Pandemijos laikotarpis ypatingai sunkus nepasiturintiems ar mažas pajamas gaunantiems gyventojams. Viliamės, kad parama maisto produktais bent šiek tiek palengvina šių žmonių gyvenimo sąlygas“, – sako Europos socialinio fondo agentūros direktoriaus pavaduotojas Aurimas Morkūnas.

Spalio mėnesį sunkiau besiverčiančius gyventojus pasieks net 11 maisto produktų krepšelis, kuriame bus greito paruošimo avižų košė su džiovintais vaisiais, ryžiai, makaronai, miltai, kiaulienos konservai, vištienos konservai, UAT pienas, cukrus, konservuota šiupininė sriuba, konservuoti žalieji žirneliai ir saldintas sutirštintas pienas.

Siekiant apsaugoti nuo COVID-19 tiek paramos gavėjus, tiek paramą dalijančių nevyriausybinių organizacijų ir savivaldybių darbuotojus, maisto produktai ir higienos prekės iš anksto bus supakuoti ir paruošti išsinešti, todėl asmeninių krepšelių žmonėms atsinešti nereikės. Gyventojams atsiėmus paramą, už juos gavėjų sąraše pasirašys paramą dalijantys darbuotojai.

Maisto produktus tiekėjai į visas 60 savivaldybių pristatys iki spalio 21 dienos. Savivaldybės paramos pristatymą į daugiau nei 600 dalijimo punktų organizuos pagal savo nustatytą grafiką. Konkrečius dalijimo punktus maisto produktai ir higienos prekės pasieks skirtingu laiku, todėl dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją ar ieškoti informacijos savo savivaldybės administracijos ir „Maisto banko“ interneto puslapiuose.

Maisto produktus ir higienos prekes gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio per mėnesį (192 Eur). Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 192 Eur per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nusistato kiekviena savivaldybė individualiai.

Maisto produktų dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.

Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2021–2023 m. yra skirta 38 mln. Eur Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšų.