Home
lt
en

Spalį nepasiturintiems bus išdalinta daugiau nei 892 tonos maisto produktų

Spalį nepasiturintiems bus išdalinta daugiau nei 892 tonos maisto produktų

Šiandien į savivaldybes pradedama vežti penktoji šiais metais parama maisto produktais nepasiturintiems šalies gyventojams. Sunkiau besiverčiantiems spalio mėnesį bus išdalinta daugiau nei 872 tonos maisto produktų.

Mažas pajamas gaunančius gyventojus šio dalijimo metu pasieks 5 kg krepšelis, kuriame bus 8 maisto produktai: pirmos rūšies kvietiniai miltai, makaronai, ryžių kruopos, cukrus, kiaulienos konservai, konservuota raugintų agurkų sriuba, konservuoti žalieji žirneliai ir saldūs sausi pusryčiai.

Spalio mėnesį paramą maisto produktais gaus daugiau nei 177 tūkstančiai nepasiturinčių gyventojų.

Šalyje besitęsiant ekstremaliai situacijai ir siekiant apsaugoti tiek paramos gavėjus, tiek paramą dalijančių nevyriausybinių organizacijų ir savivaldybių darbuotojus, maisto produktai bus iš anksto supakuoti ir paruošti išsinešti, todėl asmeninių krepšelių atsinešti nereikės. Gyventojams atsiėmus paramą, už juos gavėjų sąraše pasirašys paramą dalijantys darbuotojai.

Maisto produktus tiekėjai į visas 60 savivaldybių pristatys iki spalio 14 dienos. Produktų kiekis labai didelis, reikia užtikrinti tinkamas sandėliavimo sąlygas, taip pat maksimaliai apsaugoti savivaldybių ir seniūnijų darbuotojus, savanorius bei pačius paramos gavėjus nuo viruso, todėl savivaldybės paramos pristatymą į daugiau nei 600 dalijimo punktų organizuos pagal savo nustatytą grafiką. Dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją.

Maisto produktus ir higienos prekes gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio per mėnesį (187,50 Eur). Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 187,50 Eur per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nusistato kiekviena savivaldybė individualiai.

Maisto produktų dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija. Informaciją apie tikslią maisto produktų dalijimo vietą ir datą konkrečioje savivaldybėje  gyventojai gali rasti savivaldybių administracijų ir „Maisto banko“  interneto puslapiuose.

Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2019-2020 m. yra skirta 24 mln. Eur Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšų.