Home
lt
en

Artėjant didžiosioms metų šventėms nepasiturintieji sulauks itin gausaus maisto produktų ir higienos prekių krepšelio

Artėjant didžiosioms metų šventėms nepasiturintieji sulauks itin gausaus maisto produktų ir...

Pirmadienį, lapkričio 29 d., į savivaldybes bus pradedama vežti šeštoji, paskutinė šiais metais, parama sunkiau besiverčiantiems Lietuvos gyventojams. Prieš didžiąsias metų šventes nepasiturintieji sulauks gausaus dešimties maisto produktų ir penkių higienos prekių krepšelio.

„Šio dalijimo metu mažas pajamas gaunančius gyventojus pasieks miltų mišinys blynams, grikių kruopos, greito paruošimo avižų košė su džiovintomis uogomis, rapsų aliejus, kiaulienos konservai, vištienos konservai, keptos pupelės pomidorų padaže, konservuota raugintų agurkų sriuba, avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais bei razinų ir riešutų mišinys. Viliamės, kad šis maisto produktų krepšelis prisidės prie nepasiturinčiųjų šventinio stalo“, – sako Europos socialinio fondo agentūros direktoriaus pavaduotojas Aurimas Morkūnas.

Nepasiturintieji kartu su maisto produktais atsiims ir higienos prekes: skalbimo skystį, muilą, šampūną, dantų pastą ir dantų šepetėlį.

Į visas savivaldybes tiekėjai maisto produktus ir higienos prekes pristatys iki gruodžio 9 dienos. Savivaldybės paramos pristatymą į daugiau nei 600 dalijimo punktų organizuos pagal savo nustatytą grafiką. Konkrečius dalijimo punktus maisto produktai ir higienos prekės pasieks skirtingu laiku, todėl dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją ar ieškoti informacijos savo savivaldybės administracijos ir „Maisto banko“ interneto puslapiuose.

Siekiant apsaugoti nuo COVID-19 tiek paramos gavėjus, tiek paramą dalijančių nevyriausybinių organizacijų ir savivaldybių darbuotojus, maisto produktai ir higienos prekės iš anksto bus supakuoti ir paruošti išsinešti, todėl asmeninių krepšelių žmonėms atsinešti nereikės. Gyventojams atsiėmus paramą, už juos gavėjų sąraše pasirašys paramą dalijantys darbuotojai.

Parama lapkričio–gruodžio mėnesiais bus išdalinta daugiau nei 188 tūkstančiams nepasiturinčiųjų.

Šiais metais iš viso nepasiturintiems Lietuvos gyventojams bus išdalinta apie 5500 tonų maisto produktų ir 374 000 higienos prekių krepšeliai.

Maisto produktus ir higienos prekes gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio per mėnesį (192 Eur). Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 192 Eur per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nusistato kiekviena savivaldybė individualiai.

Maisto produktų dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.

Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2021–2023 m. yra skirta 38 mln. Eur Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšų.