Home
lt
en

Balandį parama maistu pasieks ne tik nepasiturinčius Lietuvos gyventojus, bet ir Ukrainos pabėgėlius

Balandį parama maistu pasieks ne tik nepasiturinčius Lietuvos gyventojus, bet ir Ukrainos pabėgėlius

Balandžio mėnesį, kaip ir kiekvienais metais, nepasiturinčiuosius Lietuvos gyventojus pasieks antroji parama maisto produktais. Šio dalijimo metu parama maistu kartu bus teikiama ir Ukrainos pabėgėliams. 

Maisto produktus tiekėjai į savivaldybes pristatys balandžio 4–14 dienomis, tad dalis paramos gavėjų maisto produktų sulauks dar iki Velykų.

„Mažas pajamas gaunančius Lietuvos gyventojus ir Ukrainos pabėgėlius šio dalijimo metu pasieks 9 skirtingų maisto produktų krepšelis. Jame bus kiaulienos konservai, vištienos konservai, rapsų aliejus, avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais, ekologiškas UAT pienas, greito paruošimo avižų košė su džiovintomis uogomis, konservuota raugintų agurkų sriuba, konservuotos keptos pupelės pomidorų padaže ir saldintas sutirštintas pienas“, – sako Europos socialinio fondo agentūros direktoriaus pavaduotojas Aurimas Morkūnas.

Antrąją šių metų paramą maisto produktais gaus beveik 170 tūkstančių nepasiturinčiųjų.

Ir toliau saugant paramos gavėjus ir paramą dalijančių nevyriausybinių organizacijų bei savivaldybių darbuotojus, visi maisto produktai bus iš anksto supakuoti ir paruošti išsinešti, todėl asmeninių krepšelių žmonėms atsinešti nereikės. Gyventojams atsiėmus paramą, už juos paramos gavėjų sąraše taip pat pasirašys paramą dalijantys darbuotojai.

Parama sunkiau besiverčiančius šiemet pasieks dar keturis kartus – birželio, rugpjūčio, spalio ir gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėn. maisto produktų dalijimais asmenys sulauks ir paramos higienos priemonėmis.

Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.

Parama dalijama daugiau nei 600 punktų visoje Lietuvoje. Dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją arba šios informacijos ieškoti savo savivaldybės administracijos bei „Maisto banko“ interneto puslapiuose.

Maisto produktus gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 193,50 eurų per mėnesį. Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija nurodytą sumą per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nustato kiekviena savivaldybė individualiai.

Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2021–2023 m. yra skirta 38 mln. Eur Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšų.