Home
lt
en

Birželį nepasiturinčiuosius pasieks parama ne tik maisto produktais, bet ir higienos prekėmis

Birželį nepasiturinčiuosius pasieks parama ne tik maisto produktais, bet ir higienos prekėmis

Nuo birželio 20 d. nepasiturinčius Lietuvos gyventojus, kartu ir žmones pabėgusius nuo karo Ukrainoje, pasieks parama ne tik maisto produktais, bet ir visai šeimai tinkamomis higienos prekėmis.

Šiais metais tai jau trečiasis dalijimas, kurio metu mažas pajamas gaunančius gyventojus pasieks paramos krepšelis, kurį sudarys 9 skirtingi maisto produktai: kiaulienos konservai, vištienos konservai, konservuoti žalieji žirneliai, pirmos rūšies kvietiniai miltai, ekologiški makaronai, greito paruošimo avižų košė su džiovintais vaisiais, ekologiškas cukrus, konservuota šiupininė sriuba, UAT pienas.

Birželio mėnesį paramos gavėjai kartu su maisto produktais atsiims ir 4 higienos prekes: šampūną, skalbimo skystį, dantų pastą ir dantų šepetėlį. Įsigyjant šias higienos prekes didelis dėmesys skiriamas tam, kad visos jos būtų saugios vartoti, nesukeltų alerginių reakcijų, tausotų odą ir aplinką.

Trečiąją šių metų paramą gaus daugiau nei 183 tūkstančiai nepasiturinčiųjų.

Atnaujinus teisės aktus, gyventojams atsiėmus paramą už juos gavėjų sąraše pasirašys paramą dalijantys darbuotojai. Visi maisto produktai bus iš anksto supakuoti ir paruošti išsinešti, todėl asmeninių krepšelių žmonėms atsinešti nereikės.

Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.

Parama dalijama daugiau nei 600 punktų visoje Lietuvoje. Dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją arba šios informacijos ieškoti savo savivaldybės administracijos bei „Maisto banko“ interneto puslapiuose.

Maisto produktus gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 220,50 eurų per mėnesį. Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija nurodytą sumą per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nustato kiekviena savivaldybė individualiai.

Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2021–2023 m. yra skirta 38 mln. Eur Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšų.