Home
lt
en

Nepasiturintieji artėjant didžiosioms metų šventėms sulauks itin gausaus maisto produktų ir higienos prekių krepšelio

Nepasiturintieji artėjant didžiosioms metų šventėms sulauks itin gausaus maisto produktų ir...

Šiandien, lapkričio 29 d., į savivaldybes pradedama vežti šeštoji, paskutinė šiais metais, parama sunkiau besiverčiantiems Lietuvos gyventojams. Prieš didžiąsias metų šventes nepasiturintieji sulauks gausaus 11 maisto produktų ir 4 higienos prekių krepšelio.

„Šio dalijimo metu mažas pajamas gaunančius gyventojus pasieks ekologiški makaronai, kiaulienos konservai, vištienos konservai, greito paruošimo avižų košė su uogomis, konservuotos keptos pupelės pomidorų padaže, konservuota raugintų agurkų sriuba, rapsų aliejus, miltų mišinys blynams, razinų ir riešutų mišinys, avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais ir saldintas sutirštintas pienas“, – sako Europos socialinio fondo agentūros direktoriaus pavaduotojas Aurimas Morkūnas.

Nepasiturintieji kartu su maisto produktais atsiims ir higienos prekes: skystą skalbiklį, šampūną, dantų pastą ir dantų šepetėlį.

Į visas savivaldybes tiekėjai maisto produktus ir higienos prekes pristatys iki gruodžio 13 dienos.

Parama lapkričio–gruodžio mėnesiais bus išdalinta daugiau nei 210 tūkstančių nepasiturinčiųjų.

Gyventojams atsiėmus paramą už juos gavėjų sąraše pasirašys paramą dalijantys darbuotojai. Visi maisto produktai bus iš anksto supakuoti ir paruošti išsinešti, todėl asmeninių krepšelių žmonėms atsinešti nereikės.

Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.

Parama dalijama daugiau nei 600 punktų visoje Lietuvoje. Dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją arba šios informacijos ieškoti savo savivaldybės administracijos bei „Maisto banko“ interneto puslapiuose.

Maisto produktus gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 220,50 eurų per mėnesį. Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija nurodytą sumą per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nustato kiekviena savivaldybė individualiai.

Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2021–2023 m. yra skirta 38 mln. Eur Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšų.