Home
lt
en

Nuo rugpjūčio 16 d. nepasiturinčius Lietuvos gyventojus, kartu ir žmones pabėgusius nuo karo Ukrainoje, pasieks parama maisto produktais bei higienos prekėmis

Nuo rugpjūčio 16 d. nepasiturinčius Lietuvos gyventojus, kartu ir žmones pabėgusius nuo karo...

Rugpjūčio mėnesį nepasiturinčiuosius Lietuvos gyventojus pasieks ketvirtoji šiais metais parama maisto produktais. Šio dalijimo metu parama maistu kartu bus teikiama ir Ukrainos pabėgėliams. Maisto produktus tiekėjai į savivaldybes pristatys rugpjūčio 16–29 dienomis.

„Mažas pajamas gaunančius Lietuvos gyventojus ir Ukrainos pabėgėlius šio dalijimo metu pasieks 8 skirtingų maisto produktų krepšelis. Jame bus kiaulienos konservai, vištienos konservai, rapsų aliejus, avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais, greito paruošimo avižų košė su džiovintomis uogomis, konservuota raugintų agurkų sriuba, konservuotos keptos pupelės pomidorų padaže ir saldintas sutirštintas pienas. Paramos gavėjai kartu su maisto produktais atsiims ir higienos prekę – muilą“, – sako Europos socialinio fondo agentūros direktoriaus pavaduotojas Aurimas Morkūnas.

Ketvirtąją šių metų paramą gaus daugiau nei 191 tūkstančiai nepasiturinčiųjų.

Atnaujinus teisės aktus, gyventojams atsiėmus paramą už juos gavėjų sąraše pasirašys paramą dalijantys darbuotojai. Visi maisto produktai bus iš anksto supakuoti ir paruošti išsinešti, todėl asmeninių krepšelių žmonėms atsinešti nereikės.

Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.

Parama dalijama daugiau nei 600 punktų visoje Lietuvoje. Dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją arba šios informacijos ieškoti savo savivaldybės administracijos bei „Maisto banko“ interneto puslapiuose.

Maisto produktus gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 220,50 eurų per mėnesį. Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija nurodytą sumą per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nustato kiekviena savivaldybė individualiai.

Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2021–2023 m. yra skirta 38 mln. Eur Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšų.