Home
lt
en

Rugpjūtį nepasiturinčiuosius pasieks jau ketvirtoji šiais metais parama maisto produktais ir higienos priemonėmis

Rugpjūtį nepasiturinčiuosius pasieks jau ketvirtoji šiais metais parama maisto produktais ir...

Šiais metais jau ketvirtąjį kartą nepasiturintys Lietuvos gyventojai sulauks paramos maisto produktais ir higienos prekėmis. Šį kartą produktai pasieks daugiau nei 185 tūkstančius paramos gavėjų. Produktų vežimas į savivaldybes bus pradedamas rugpjūčio 9 dieną.

„Šalyje besitęsianti ekstremalioji situacija ypatingai sunki mažas pajamas gaunantiems gyventojams, todėl viliamės, kad ketvirtojo dalijimo metu gyventojus pasieksiantis prekių krepšelis palengvins šių žmonių gyvenimo sąlygas ir buitį“– sako Europos socialinio fondo agentūros direktoriaus pavaduotojas Aurimas Morkūnas.

Rugpjūčio mėnesio paramos dalinimo metu nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks maisto produktų krepšelis, kuriame bus: grikių kruopos, greito paruošimo avižų košė su džiovintomis uogomis, kiaulienos konservai, vištienos konservai, konservuota raugintų agurkų sriuba, saldintas sutirštintas pienas, keptos pupelės pomidorų padaže, rapsų aliejus ir avižiniai sausainiai.

Kartu su maisto produktais paramos gavėjai gaus ir vieną higienos prekę – dantų šepetėlį.

Šalyje tebesitęsiant ekstremaliai situacijai dėl COVID-19, siekiant apsaugoti tiek paramą atsiimančius gyventojus, tiek paramą dalijančių nevyriausybinių organizacijų bei savivaldybių darbuotojus, maisto produktai bus sudėti į maišelius ir paruošti paramos gavėjams išsinešti. Gyventojams atsiėmus paramą, už juos gavėjų sąraše pasirašys paramą dalijantys darbuotojai.

Į visas 60 savivaldybių maisto produktus ir higienos prekes tiekėjai pristatys iki rugpjūčio 19 dienos. Savivaldybės paramos pristatymą į daugiau nei 600 dalijimo punktų organizuos pagal savo nustatytą grafiką. Konkrečius dalijimo punktus maisto produktai ir higienos prekės pasieks skirtingu laiku, todėl dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją ar ieškoti informacijos savo savivaldybės administracijos ir „Maisto banko“ interneto puslapiuose.

Maisto produktus ir higienos prekes gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio per mėnesį (192 Eur). Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 192 Eur per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nusistato kiekviena savivaldybė individualiai.

Maisto produktų dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.

Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2021–2023 m. yra skirta 38 mln. Eur Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšų.